Exulansis

Druhé album nazvané "Exulansis" vyšlo u Epidemie Records dne 1. dubna 2016.

Exulansis neortodoxním způsobem hudebně i lyricky zkoumá hranice ryzího šílenství a ryzího citu. Jeho premisou je, že ať se tyto odehrávají na pozadí každodenní rutiny, nebo velkolepých scenérií, jsou jediným skutečným důkazem toho, že jsme naživu.

Kromě klasické edice (ručně číslovaný digipack s 12stránkovým bookletem) je k dispozici i sběratelská edice v 50ks nákladu, která obsahuje 20stránkový booklet s povídkami vázajícími se ke konceptu alba, fotky kapely a nálepku - vše zabaleno v úhledném obalu.

Digipak (limitovanou i sběratelskou edici), digitální vydání i trička můžete zakoupit na našem BandCampu.

Somnus Aeternus nám zkrátka přinesli bezmála 53 minut velmi kvalitního materiálu, na kterém si evidentně dali velmi záležet. [...] Tohle album je každopádně přínosem do doomových vod a jen čas ukáže, zda Somnus najdou svoje napodobitele, nebo zůstanou ve svém hudebním projevu jedineční. Jakožto umělecké dílo a celek ovšem půjdou napodobit jen ztěžka.(Obscuro.cz, 8.8/10)

Even after three listens, I feel like I am just scratching the surface of this album. Every moment requires full attention, and the more I focus, the more impressive it all seems. I can’t help but give it 5 out of 5.(Toiletovhell.com, 5/5)

Overall, there has been a commendable amount of evolution and experimentation gone into the making of 'Exulansis', and wherever you want to pigeonhole the actual result, it's still an intelligent, complete and deep concept realised with considerable skill and dedication. (Doom-metal.com, 8.5/10)

I’m immensely impressed by the whole album, which I encourage you to hear in full. [...] It’s a truly immersive, multifaceted experience that casts a persistent spell and can carry you far away. (NoCleanSinging.com)

Somnus Aeternus have a good understanding of the atmospheric uses of doom, and Exulansis might not be the most comfortable listen, but it’s an interesting trip with much to explore. [...] It may be funeral doom in nature, but it’s richly, well-crafted material. (Deadrhetoric.com, 7.5/10)

Exulansis

Track list

  1. Zen and the Demise
  2. Insecure Pawn
  3. Frostbound
  4. Path Through Oblivion
  5. Reaching the Anattá
  6. VI


Informace o prvním albu "On the Shores of Oblivion" najdete zde.