Hudba

Debutové album „On the Shores of Oblivion“ bylo vydáno v roce 2012 pod vydavatelstvím Solitude Productions.

Recenze

Metal Provider, 4. května 2013

“The overall sound is a pleasant one and I was not bored for a second while listening to this debut opus. I was surprised by the overall quality of the disk and I find it inspiring. On the Shores of Oblivion left a very good impression on me and I can only recommend it to any metal fan out there.” (5/6)

Aardvark, 4. března 2013

“Tak či tak, slušná alba tuzemských kapel obvykle vyfasují sedm z deseti a závěrečnou větičku „uvidíme, co předvedou příště“, čímž recenzent zakrývá, že se nudil. U onoho hodnocení a zvědavosti na další počiny zůstávám, nikoli ovšem z alibismu, ale čistě proto, že SA umí. Jen by jim víc slušelo, kdyby tolik nekoukali do minulosti a zkusili přijít s vlastním pohledem.” (7/10)

Forbidden Magazine (anglicky), 15. ledna 2013

“As if those blurbs above didn’t showcase enough of what is contained within these songs, these guys alsobust out some nice leads and solos within many of the songs, at times slightly buried, while other times they are the main focus. And while often coming across as pulverizing,searing, shredding, seething, pulsing, and even meditative all at once it’s virtually impossible to find a weakness in SA’s song structures, not to mention the intoxicating affects they can have on any of us. Please check out their bandcamp link below to stream some of these songs and even hear their demo from ’09. You really NEED to hear this!!!!!”

Fobiazine, 7. prosince 2012

“Někteří posluchači možná budou „On the shores of oblivion“ vyčítat příliš stylovou ortodoxii a celkem takové hlasy budu chápat, ale čert to vem. SA stvořili hudbu, kterou ze srdce milují a která má své oddané fanoušky, tomu já tleskám a fandím (milovníci klasického doom/deathu si k hodnocení připočtou 3 body).” (7/10)

Mortemzine, 21. září 2012

„Album jako celek nechává svůj otisk jak svým vyvážením, tak načrtnutými možnostmi, znichž lze v budoucnu jen čerpat a vytěžit z nich ještě více. Dnes SOMNUS AETERNUS stojí v bodě vzestupu, na dobré cestě a je jen na nich, jak si se svým slyšitelným potenciálem dokáží poradit. Projděte si každý své břehy zapomnění a uznejte, že tenhle soubor není vůbec špatným průvodcem na nejeden večer.“ (7/10)

 

 Sicmaggot, 12. října 2012

„Celkově se dá bez sebemenšího zapření říct, že se “On the Shores of Oblivion” dost povedlo, přestože se jedná o dlouhohrající prvotinu Somnus Aeternus. Když už nic jiného, nahrávka ukazuje minimálně to, že tahle kapela má zcela jistě talent na tvorbu doomu a hlavně dost velký potenciál k tomu, aby byl ten doom opravdu dobrý. Věřím tomu, že “On the Shores of Oblivion” bude do budoucna více než solidním odrazovým můstkem, od něhož se Somnus Aeternus – pokud vytrvají – mohou dostat k ještě mnohem lepším deskám. Do té doby uděluji silnější sedmičku, přičemž ale bez mučení přiznávám, že mi chvílemi vrtala hlavou i malinko vyšší známka.“ (7/10)

 

Metalforever, 6. listopadu 2012

„Doom metalu je u nás jako šafránu. Každou novou kapelu, která se na cestu plnou pomalých rytmů, výrazných kláves a umrlčích melodií vrhne, je třeba brát s povděkem. Brněnští SOMNUS AETERNUS tomuto stylu v žádném případě ostudu nedělají. Jsou příjemnou vzpomínkou na druhou polovinu devadesátých let, kdy podobných kapel byla plná Morava. Jestliže jste tedy nostalgici, jako autor těchto řádek, musíte si u „On The Shores Of Oblivion“ pochrochtávat. Pokud hledáte modernu, raději se SOMNUS AETERNUS na sto honů vyhněte. Příjemným zjištěním pak je, že členům kapely není více než 25 let. Že by nová generace doomařů? Jedině chválím! Pochvalu stejně tak zasluhuje stylový obal a celková grafika nahrávky. Ze skladeb nemá cenu vybírat jednu jedinou, protože deska funguje jako jeden monolitický celek. Poslouchejte třeba čtvrtou „Of The Bond“ – zkáza jak se patří!“